W naszym małym gospodarstwie pasiecznym pomagają nam rodzice i rodzeństwo, ale najbardziej dumni jesteśmy z naszego synka, Marcela, który każdego dnia nas zaskakuje otwartością i pasją. To szczery do bólu siedmioletni degustator i surowy recenzent pasiecznych wytworów. Wiemy, że jeśli nasze produkty przejdą jego kontrole, zaspokoją najbardziej wyrafinowane wymogi klientów.
Skarby Warmii wyrosły przede wszystkim z potrzeby obcowania z naturą. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnej pracy zaspokoimy nasz głód zakorzeniania się na Warmii. Ziemia, na której mieszkamy, skrywa wiele tajemnic, które z radością odkrywamy na co dzień. Osobliwy koloryt warmiński to, oprócz scenerii lasów i jezior, wyjątkowe obyczaje, baśnie i legendy oraz coraz rzadziej słyszana gwara warmińska.
Gwarantujemy, że miód z naszej pasieki jest w 100% pszczeli i marzymy o tym, by ci, którzy go posmakują, wyczuli w jego smaku też szczyptę tradycji i baśni.
- Przedstawiamy Wam nasze skarby
- Scena X
- Japońska łąka na leśnej polanie w Rusi
- Światowid w pasiece
- ULajutine
Przedstawiamy Wam nasze skarby
Pytacie często czym jest dla nas pasieka. To miejsce magiczne, gdzie odnajdujemy spokój, równowagę oraz wyjątkową harmonię z naturą. Świat pszczół pochłonął nas bez reszty. Jest wciąż wielką tajemnicą, której odkrywanie sprawia nam bezgraniczną radość. Z drugiej strony natura jest nieprzewidywalna i uczy olbrzymiej pokory.
Kochamy ten wyjątkowy skrawek ziemi, również ze względu na przeżycia estetyczne. Otóż wśród naszych uli znajdują się trzy unikaty. Zresztą sami zobaczcie i oceńcie, a my w najbliższym czasie opowiemy o każdym pszczelim domku z osobna.
Scena X
Jest w Olsztynie fascynujące miejsce, przyjazne twórcom oraz odbiorcom dzieł sztuk. Chodzi oczywiście o galerię Scena X. Jeżeli jeszcze tam nie byliście, to koniecznie musicie nadrobić zaległości.
Właśnie w tej galerii powstał pomysł połączenia świata przyrody ze światem sztuki i dzięki zaangażowaniu przesympatycznej współwłaścicielki Urszuli Witkowskiej udało się namówić wyjątkowych twórców: Agę Siguni Ciszewską, Jarka Puczela oraz Tomasza Witkowskiego do przeobrażenia zwykłych uli na bajecznie kolorowe. Za co jeszcze raz pięknie dziękujemy!
Japońska łąka na leśnej polanie w Rusi
Aga Siguni Ciszewska oraz Jarek Puczel na jednym z uli przedstawili swoją wizję japońskiej łąki. Prezentuje się przepięknie na tle zielonej polany. Nawet w deszczowe dni emanuje mnóstwem promyków słońca. Pszczoły zakochały się już od pierwszego oblotu
Aga jest absolwentką Wydziału Sztuki UWM w Olsztynie oraz laureatką wielu nagród i wyróżnień, m.in. prezentacja cyfrowa w Galerii Saatchi, Londyn (2013); nagrody portalu ArtSlant w kategorii rysunek oraz nowe media (2013-2015). Uczestniczyła w wielu wystaw zbiorowych, m.in. IX Olsztyńskie Biennale Sztuki (2015), prezentacja Kolekcji Sztuki Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie (2011); „Bliskość”, Galeria Stary Ratusz, Olsztyn (2010); „Ikony współczesności”, Galeria Art Deco, Olsztyn (2006). Jest również autorką wystawy indywidualnej „Obserwacje, Galeria Spichlerz MOK, Olsztyn (2006). Tradycyjną technikę rysunku wzbogaca o nowe media. Jej prace będziecie mogli zobaczyć na wystawie inaugurującej działalność Galerii. Zapraszamy 16.12.2015 r., godz. 19:00, Scena X (ul. 1 Maja 5A/120, Olsztyn).
Jarek Puczel ukończył studia na wydziale pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego (dyplom 1990 r.). W ramach Twórczych Warsztatów Filmowych Ośrodka Kultury Ochoty w Warszawie zajmował się teorią i praktyką filmową. Obecnie mieszka i pracuje w Olsztynie.
Artysta reprezentowany jest przez galerie:
Robert Fontaine Gallery – Miami, USA
Galeria Milano – Warszawa, Polska
Galerie Sandhofer – Salzburg, Austria
Wystawy indywidualne:
2015 – Galeria Milano, Warszawa
2014 – Galerie Sandhofer, Salzburg
2012 – Galeria Milano, Warszawa
2011 – Galeria Rynek, Olsztyn
2006 – Galerie Sandhofer, Innsbruck
2002 – Gallery Twenty-Four, Berlin
Wystawy i prezentacje zbiorowe (wybór):
2014 – Festival du Nouveau Cinema, Montréal
2014 – CONTEXT, Miami
2014 – Galerie Mark Hachem, Paryż
2014 – 22RUEMULLER, Paryż
2014 – The Art Hunter, Sydney
2013 – AQUA Miami + SCOPE Miami
2013 – SCOPE Basel
2013 – SCOPE NYC
2013 – Art Wynwood, Miami
2012 – Galeria Milano, Warszawa
2012 – Robert Fontaine Gallery, Miami
2010 – Artslant.com – nagroda Jured Showcase Winner
Światowid w pasiece
Niebieski ul dzięki Tomaszowi Witkowskiemu przybrał twarz Światowida. Bacznie obserwuje życie pasieki, zerkając ukradkiem w kierunku czterech stron świata. My mu zazdrościmy!
Tomasz Witkowski: Tomek ukończył studia w 2008 r. w Instytucie Sztuk Pięknych na Wydziale Nauk Społecznych i Sztuki UWM w Olsztynie dyplomem w pracowni rzeźby prof. Teresy Platy. Jest laureatem III Nagrody w Konkursie „Niedźwiedź dla Ursusa”, Warszawa (2009), oraz II Nagrody VI Olsztyńskie Biennale Plastyki „O Medal Prezydenta” (2009). W 2006 r. – współreprezentował miasto Olsztyn na międzynarodowym sympozjum rzeźbiarskim miast partnerskich w Halfmannshof Gelsenkirchen w Niemczech. W 2012 r. otrzymał Stypendium artystyczne Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego a w latach 2005, 2012 i 2013 stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Olsztyna. Na swoim koncie ma kilka wystaw indywidualnych i zbiorowych. Uczestniczył także w kilkunastu akcjach artystycznych. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą. Zajmuje się rzeźbą, malarstwem i rysunkiem.
Zapraszamy również na stronę artysty, gdzie można obejrzeć między innymi jego rzeźby i rysunki: http://tomaszwitkowski.com/rzezba
ULajutine
Autorem jest Kamil Iwańczyk, ukończył studia, w roku rozgrywania euro w Polsce, na Wydziale
Sztuki UWM w Olsztynie dyplomem w pracowni malarstwa prof. Marka Szczęsnego. Dotychczas rysował rysunki satyryczne do dziennika regionalnego jak i tygodników ogólnopolskich. Zrealizował film, który otrzymawszy wyróżnienie w Supraślu miał zostać pokazany w telewizji w paśmie ogólnodostępnym. Kolejna produkcja autora w 2011 roku brała udział w 6th Pravo Ljudski Film Festival w Sarajewie. Filmy filmami, jednak artysta ma na swoim koncie kilkanaście wystaw, głównie w Olsztynie, Reszlu, Rynie bądź Jedwabnie na których prezentował prace rysunkowe i malarskie. W roku 2016 otrzymał Stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Olsztyna. Zilustrował książkę, aktualnie pracuje nad kolorowanką oraz realizuje najpoważniejszy, zarazem najbardziej angażujący projekt,… efekty niebawem.