Poznajmy się!

Arek

ArekW dzieciństwie często pomagałem ojcu przy pasiece. Ile wtedy łez wypłakałem po użądleniach! Ale wiadomo, jak to z dzieckiem, wszystkiego ciekawe, to i nierozważne czasem. Płakałem, ale wiedziałem, że to moja wina. Pszczoły bez powodu nie atakują. Za drogo je taki atak kosztuje. W każdym razie, z ojcem często przesiadywaliśmy wśród pszczół. Od domu do pasieki dzieliły nas kilometry, ale pokonywałem je na rowerze. Ojciec opowiadał, że pszczelarstwo w naszej rodzinie zagnieździło się jeszcze w czasach przedwojennych, kiedy to Alfons Masiewicz założył swoją pasiekę w okolicach Wilna. Ja zaś na co dzień pracuję w dużej firmie, a nasza pasieka to dla mnie odskocznia. Tu się wyciszam. Tu przypominam sobie, co jest w życiu naprawdę ważne i jakie mam szczęście, że mam z kim dzielić swoją pasję.

Kasia

KasiaW naszym domu od początku sporo miejsca zajmowały książki. Uwielbiam czytać i staram się zarażać tą pasją moje otoczenie. Kiedy Arek zaczął snuć plany o założeniu własnej pasieki, postanowiłam mu pomóc. Widziałam, że to dla niego ogromnie ważne, że to taki jakby powrót do dzieciństwa. Poza tym bardzo cenię kulturę naszego regionu, interesuję się jego historią, tradycją i zaczytuję w baśniach, legendach i podaniach. A odkąd zaczęłam wspólnie z mężem szukać informacji cennych przy zakładaniu pasieki, do moich pasji dołączyło pszczelarstwo! Pszczoły to niesamowite istoty, o które należy dbać. Dają nam, ludziom, tak wiele! Chciałabym, by więcej osób odkryło ten fascynujący pszczeli świat i doceniło pracę tych stworzeń.

Marcel

MarcelMama mówi, że w ulu jest tylko jedna Królowa Matka, zupełnie jak u nas w domu. Wszyscy się jej słuchamy i wykonujemy polecenia. W pszczołach fascynuje mnie to, że żyły wtedy, kiedy królowały na Ziemi moje ukochane dinozaury. No i produkują mój ukochany miodek! Ale też zapylają kwiaty i drzewa. Uwielbiam, jak rodzice czytają mi książki o pszczołach. W przyszłości może sam jakąś napiszę. Moim ulubionym miodem z naszej pasieki jest cynamonowy, bo stworzyły go barstuki, czyli takie duszki, które po kryjomu pomagają ludziom. Mam nadzieję, że kiedyś pomogą mi w odrabianiu lekcji